Szukaj

Enterol 250 ®

Lek probiotyczny zawierający liofilizowane drożdże Saccharomyces boulardii. Sprzedawany w 100 krajach jako skuteczny środek w leczeniu i profilaktyce różnego rodzaju biegunek (bakteryjnych, poantybiotykowych, wirusowych).

[więcej]

A&D Pharma Poland Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa
tel. + 48 (22) 570 27 00; 
fax: + 48 (22) 570 27 01
biuro@adpharma.com

Dawkowanie i sposób podania leku

 

Lek Enterol  250® należy stosować doustnie, od 1 do 2 kapsułek/saszetek na dobę.

 

Enterol  250® w kapsułkach

Kapsułki leku Enterol  250® należy połykać popijając wodą. Kapsułkę można również otworzyć, a jej zawartość wsypać do niewielkiej ilości osłodzonego napoju, pokarmu lub dodać do butelki z pokarmem dla dziecka.

Ze względu na ryzyko zadławienia u dzieci w wieku do 6 lat zaleca się otwieranie kapsułek i podawanie ich zawartości wraz z napojami lub pokarmem.

U dzieci i pacjentów żywionych dojelitowo zaleca się stosowanie leku w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej.

 

Enterol  250® w saszetkach

Enterol  250® w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej jest szczególnie zalecany do stosowania u dzieci i w przypadku żywienia dojelitowego.

 

Zawartość saszetki należy dodać do niewielkiej ilości wody lub osłodzonego napoju, zmieszać i wypić. Proszek z saszetki może być także mieszany z pokarmami lub dodawany do butelki z pokarmem dla dziecka.

 

Przygotowanie leku dla dzieci:

Wymieszać zawartość saszetki z pokarmem dla dziecka. Temperatura mieszanki nie może przekraczać 50˚C, ponieważ produkt zawiera żywe komórki.

 

Podawanie leku w żywieniu dojelitowym:

Lek należy dodawać do mieszanki żywieniowej w czasie jej przygotowywania.

 

 

W celu uzyskania najlepszego działania lek Enterol  250® nie powinien być stosowany bezpośrednio po posiłkach.

Czy wiesz że?

Produkty probiotyczne

Nie każdy produkt probiotyczny jest tak samo dobry. W praktyce największą skuteczność wykazują leki-probiotyki, które można nabyć w aptekach. W odróżnieniu od popularnych suplementów diety są one poddawane rygorystycznym badaniom, dzięki czemu ich skuteczność jest potwierdzona.