Szukaj

Enterol 250 ®

Lek probiotyczny zawierający liofilizowane drożdże Saccharomyces boulardii. Sprzedawany w 100 krajach jako skuteczny środek w leczeniu i profilaktyce różnego rodzaju biegunek (bakteryjnych, poantybiotykowych, wirusowych).

[więcej]

Enterol 250® działa osłonowo w terapii antybiotykowej

 

ENTEROL 250® jest bezpiecznym lekiem probiotycznym zawierającym szczep drożdżaka Saccharomyces boulardii.

 Działanie Saccharomyces boulardii zawartych w Enterolu 250® polega na wzmocnieniu flory przewodu pokarmowego i ochronie nabłonka jelita. To znaczy, że stosując go, pomagamy odbudowywać się niezbędnym do życia bakteriom jelitowym oraz chronimy je przed negatywnym wpływem drobnoustrojów chorobotwórczych a także przed wyniszczeniem w wyniku stosowania antybiotyków (patrz zakładka Osłona w antybiotykoterapii). Ważną cechą Enterolu 250® jest to, że nie osłabia działania antybiotyków, dzięki czemu można go stosować w czasie trwania antybiotykoterapii. Ponadto drożdże Saccharomyces boulardii są odporne na działanie kwasu w żołądku.

 

Preparat stosuje się również w ostrych biegunkach lub w zapobieganiu biegunkom poatybiotykowym, biegunkom podróżnych i biegunkom występującym w żywieniu dojelitowym.

 

W ponad 50 badaniach klinicznych dowiedziono naukowo, że Enterol 250® skraca o 1/4 czas trwania biegunki, a także zapobiega nowym przypadkom biegunki.

 

Lek można podawać dzieciom powyżej 1 miesiąca życia, młodzieży oraz dorosłym. Preparat dostępny jest bez recepty w aptekach w formie kapsułek oraz saszetek 250 mg.

Czy wiesz że?

Choroby biegunkowe

Choroby biegunkowe to jedne z najgroźniejszych schorzeń. Rocznie z powodu biegunki umiera ponad 1,5 miliona dzieci na całym świecie.